הכנה למרכזי הערכה
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

מרכז הערכה הינו כלי מיון ואבחון מועמדים פוטנציאליים למשרות שונות, הנערך על מנת לבחון מספר מועמדים באמצעות מפגש מרוכז, לעתים קרובות המיועדים לאותו תפקיד. מרכזי הערכה נועדו לבחון כמות גדולה יחסית של אנשים בסיטואציות קבוצתיות ואישיות, כשהמטרה לבחון את הכישורים התקשורתיים, המילוליים, והיוזמתיים של המועמד אשר אינם בהכרח באים לידי ביטוי בראיון פרונטלי אישי. כמו כן נבדקים כושר ההובלה והמנהיגות, פרגון ולויאליות, יצירתיות ואסרטיביות וכן ההשתלבות כפרט בקבוצה. בנוסף, ייבחנו מיומנויות בין-אישיות ויחסים בינאישיים. האבחון נעשה תוך כדי משימות ותרגילים קבוצתיים, זוגיים ואישיים.

מבנה מרכז הערכה

במרכז הערכה משתתפים לרוב מספר מצומצם של אנשים (כ 10-15 לכל היותר) והוא נמשך מספר שעות. מרכז הערכה בנוי מ-3 שלבים:

הצגה עצמית- שלב בו כל אחד ממשתתפי הפגישה מציג עצמו בקצרה (3-4 דקות, רצוי לציין פרטים רלוונטיים וממוקדים) ע”י סבב היכרות קצר בו כל אחד מהמועמדים מציג את עצמו במספר מילים ומספר בקצרה אודות ניסיונו התעסוקתי כאשר המראיין מתערב בשיחה מדי פעם ומציג שאלות למועמד. מטרת חלק זה הינה לאפשר למועמד להתרגל לאווירת המרכז ולהפיג חששות וכן לקבל רושם ראשוני אודות המועמד.

דינאמיקה קבוצתית – כלומר התבוננות על הפעולות בהם המועמדים נוקטים בקבוצה ובמשימות קבוצתיות. לדוגמא: מי מנהיג את הקבוצה, מי שקט, למי לוקח זמן לבלוט ומי סוחף אחריו את כולם. השתתפות הינה התנאי הראשון להצלחה בשלב זה, חשוב לשלב בין הבעת דעה ובין הקשבה. הקבוצה תקבל משימה אישית אותה תצטרך לבצע בזמן מסוים (חשוב להקפיד על ההוראות וההנחיות כלשונם) . בתום המשימה יערך דיון קבוצתי אודות תחושות המשתתפים בנוגע למשימה שזה עתה ביצעו. בדר”כ המשימה תהיה קשורה לתפקיד אליו אתם מיועדים.

סימולציות – שלב זה כולל בדרך כלל ראיון אישי או סימולציה (משחק תפקידים הלקוח משגרת היום בעבודה העתידית) בהתאם לתפקיד המיועד. המטרה הינה בדיקה ברמה אישית ומקיפה יותר על סמך שאלות שעלו במהלך הצפייה במרכז. ראוי לציין כי יתכן שגם שלב זה אינו סופי ויתכן ותידרשו לעבור ראיונות או בדיקות נוספות.

בחלק מהאבחונים שלב זה הינו האחרון והמסכם ובחלק האחר בשלב זה ממשיכים למבדקים ממוחשבים הבודקים כישורי למידה ויכולות שכליות, מהירות, הבנת הוראות, חשיבה אנליטית וכד’ של המועמדים שעברו את התהליך.

טיפים

על מנת לעבור את היום בהצלחה חשוב לזכור מספר דברים חשובים:

  • עליכם לוודא כי הינכם יודעים בדיוק להיכן להגיע (כתובת, מיקום) ולהגיע כ 15 דקות לפני הזמן, עם המון מוטיבציה ואנרגיות חיוביות, רגועים.
  • התלבשו בצורה ייצוגית ומכובדת, (לא ג’ינס או טי שירט)
  • רצוי לערוך בדיקה ראשונית לגבי החברה אליה מיועד התפקיד על מנת לקבל רקע , תחומי פעילות, מבנה ארגוני וכד’. אם ניתן, נסו לברר מהו “קוד הלבוש” וה”שפה הארגונית” על מנת להיערך בהתאם.

המטרה הינה להביא לידי ביטוי את הערך המוסף שלכם, היתרונות שלכם לתפקיד המוצע לכן אמרו את האמת והיו עצמיכם, היו אמינים וברורים בדבריכם, כך לא תתבלבלו או תבלבלו את הבוחן. דברו בביטחון עצמי, הציגו שירותיות, תרבות ונעימות. הנכם נבחנים בין היתר על יחסי אנוש, שירותיות, וחברותיות. ההצגה העצמית של שאר הנוכחים לוקחת זמן, היו סובלניים והקפידו על הקשבה לאורך כל המפגש, הראו התעניינות בנעשה נסו לשדר זאת בשפת הגוף.

רצוי להיות פעילים במשימות הקבוצתיות, להעלות רעיונות, לא לקטוע דברי מועמדים אחרים ולעמוד בזמנים המוקצבים לכל משימה. חשוב לזכור לא ללכת כנגד הקבוצה, לא לשתוק ולא להיות פעיל, ולא להשתלט על הדיון, עליכם לתת לכל אחד את מקומו וזמנו להציג דעותיו. המטרה הינה קבוצתית ועליכם להגיע לדעה משותפת. אם הנכם מועמדים למשרת ניהולית, חשוב במיוחד להציג השפעה, אסרטיביות ותרומה לקבוצה.

באם נמצאתם לא מתאימים אין זה אומר דבר עליכם, אלא שבשלב הזה לתפקיד הספציפי בארגון הספציפי נמצאתם פחות מתאימים. הרימו ראש והמשיכו בחיפושים כי ישנו מקום עבודה אחר, אשר יתאים עבורכם יותר.

בהצלחה!

Er findet in diesen seminararbeit schreiben lassen wien wochen dienstags und donnerstags statt.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.